Webwave Recenzja 2022 – Opinie, Cennik, Czy warto?

Dziś zbudowanie własnej strony internetowej jest w zasadzie łatwiejsze niż otwarcie konta bankowego. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było mieć stopień naukowy z informatyki; Dzięki licznym programom do tworzenia witryn internetowych praktycznie każdy może stworzyć własną profesjonalną, dobrze zaprojektowaną, bezproblemową witrynę internetową. Pytanie tylko, jakiego kreatora witryn należy użyć? Ponad 180 000 osób wybrało WebWave do zbudowania swojej strony internetowej od czasu jej uruchomienia w 2013 roku, więc pomyślałem, że będzie to dobry sposób na przetestowanie.

Niektóre z rzeczy, które uwielbiam w tym kreatorze, to sposób na usunięcie całego znaku WebWave z gotowej witryny, jego elastyczne szablony i bezpłatna integracja z Unsplash. WebWave często aktualizuje również narzędzie do tworzenia witryn internetowych, aby zapewnić dostęp do najlepszych możliwych funkcji, w tym obsługi witryn internetowych w ponad 43 językach.

Jeśli masz napięty budżet, możesz łatwo zbudować swoją witrynę za pomocą WebWave za darmo, więc nie ma ryzyka. Jednak bezpłatny abonament ma ograniczenia. Jeśli chcesz mieć witrynę internetową z własną nazwą domeny (bez reklam lub brandingu WebWave), musisz wybrać (niedrogi) Plan Premium. To świetna opcja, jeśli masz małą firmę i chcesz stworzyć swoją pierwszą witrynę internetową.

30-dniowy okres próbny

Dostępny darmowy plan
Wsparcie techniczne po polsku
Funkcje White Label

Tysiące ludzi wybrało WebWave, ale czy jest to właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Webwave – Szablony

Podczas gdy niektóre kreatory stron internetowych oferują niewielki wybór darmowych szablonów i oferują (ładniejsze) szablony premium do zakupu, wszystkie ponad 60 szablonów WebWave są bezpłatne. Poza tym wszystkie reagują na urządzenia mobilne. Wadą jest to, że po wybraniu szablonu nie ma możliwości zmiany.

Typy szablonów

WebWave oferuje szablony spełniające różnorodne potrzeby. Możesz wybrać pusty szablon lub jeden z szablonów tematycznych. Obejmuje różne branże, takie jak:

  • Biznes (np. Firmy budowlane, praktyki prawnicze, architekci itp.)
  • Zdrowie i uroda (np. Moda, kosmetyczka, lekarze itp.)
  • Hobby i zainteresowania (np. Drużyna piłkarska, zespół itp.)
  • Edukacja (np. Szkoła, przedszkole itp.)

Dostosowywanie szablonów

Wszystkie szablony WebWave są w pełni konfigurowalne, co zapewnia elastyczność ich zmiany w celu spełnienia określonych potrzeb. Możesz zmieniać rozmieszczenie elementów na stronach, zmieniać kolory i czcionki oraz ustawiać elementy układu tak, aby pojawiały się na każdej stronie.

Organizacja szablonu

Jedną z rzeczy, które uznałem za rozczarowujące w WebWave, jest to, że szablony nie są podzielone na kategorie i nie ma możliwości wyszukiwania według słów kluczowych. Musisz klikać Pokaż więcej i przewijać w dół, aż znajdziesz szablon, którego szukasz.

Webwave – Funkcje

Funkcje WebWave nie zawiodą Cię i są w rzeczywistości dość standardowe dla kreatora stron internetowych. Na przykład elementy, które możesz dodać w jego edytorze przeciągnij i upuść, są dość podstawowe, takie jak tekst, obrazy, pokazy slajdów, ikony, formularze, sklepy internetowe i filmy.

Brakuje niektórych dzwonków i gwizdów niektórych bardziej znanych kreatorów stron internetowych, ale ma kilka wyróżniających się funkcji.

Animacje

Możliwe jest dodanie animacji do praktycznie każdego elementu w witrynie, ale prawdopodobnie nie powinieneś nadużywać tej funkcji, ponieważ może to wpłynąć na prędkość ładowania strony. Możesz wybrać efekty animacji, w tym wlot / wylot, zanikanie / znikanie, odkrywanie / ukrywanie, składanie / rozkładanie i rozszerzanie do wewnątrz / na zewnątrz.

Integracje

Jeśli chcesz dodać funkcje stron trzecich do swojej witryny, takie jak komentarze na Facebooku, ankieta Typeform, wyskakujące okienko LiveChat lub sklep Shopify, WebWave sprawia, że ​​jest to stosunkowo proste. Wystarczy wygenerować kod osadzania za pomocą aplikacji innej firmy i dodać go jako element HTML na swojej stronie internetowej.

Interakcje

Funkcja interakcji w WebWave daje Ci możliwość pokazywania i ukrywania elementów, gdy odwiedzający przeglądają Twoją witrynę. Na przykład możesz zdecydować, aby element był wyświetlany jako wyskakujące okienko tylko wtedy, gdy ktoś naciśnie przycisk w Twojej witrynie. Możesz też wyświetlić recenzję klienta, gdy odwiedzający przewijają do określonego punktu w Twojej witrynie.

Webwave – Wsparcie

Jeśli potrzebujesz pomocy ze swoją witryną, możesz skontaktować się z WebWave bezpośrednio przez edytor; na dole znajduje się przycisk „Pomoc”, który otwiera wyskakujące okienko. Czat na żywo jest dostępny w „godzinach pracy” (chociaż na stronie nie ma niestety szczegółowych informacji o godzinach). Poza tymi godzinami pojawi się monit o wprowadzenie wiadomości, na którą odpowie „w ciągu 24 godzin”.

Rozmawiałem z jednym z pracowników pomocy technicznej i stwierdziłem, że otrzymanie odpowiedzi zajęło około 10 minut. To nie jest najgorsze, jakiego doświadczyłem, ale też nie najlepsze.

Alternatywnie możesz skorzystać z bazy wiedzy zawierającej wiele pomocnych artykułów i przewodników dotyczących tworzenia witryny internetowej WebWave. Chociaż możesz wyszukiwać tematy na stronie głównej bazy wiedzy, przycisk wyszukiwania na górnym pasku wydaje się nie działać, więc za każdym razem, gdy chcesz zmienić wyszukiwane hasło, będziesz musiał cofać się.

Webwave – Cennik

Cennik WebWave jest naprawdę przejrzysty, co jest odświeżające dla kreatorów witryn! Uaktualnij do planu premium, aby uzyskać dostęp do własnej nazwy domeny i strony internetowej bez reklam. Otrzymujesz również certyfikat SSL, nazwę domeny .com, priorytetową obsługę, bezpłatne kopie zapasowe i skrzynkę pocztową. Jeśli tworzysz witryny internetowe dla innych, możesz wybrać pakiet; każda witryna internetowa wymaga własnego planu Premium. Możesz zapłacić kartą kredytową (wszystkie główne karty kredytowe akceptowane) lub przelewem online.

Bezpłatny abonament zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do zbudowania witryny. W przeciwieństwie do niektórych kreatorów stron internetowych, narzędzia w edytorze nie są podzielone na bezpłatne lub premium. Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron, korzystać z nieograniczonej przestrzeni dyskowej i nieograniczonej przepustowości. Masz również dostęp do bezpłatnych obrazów za pośrednictwem wbudowanej kolekcji Unsplash.

Pakiet Free


0 zł / miesiąc
Liczba stron: nieograniczona

Pakiet Premium


30 zł / miesiąc
Liczba stron: nieograniczona
Domena: niestandardowa

Darmowy plan obejmuje subdomenę webwave.me, ale subdomena jest generowana automatycznie i nie można jej zmienić bez aktualizacji do planu premium. Jeśli używasz swojej witryny do celów biznesowych, domena niestandardowa jest absolutną koniecznością, ponieważ automatycznie generowana subdomena, którą otrzymujesz za darmo, to mieszanka liter i cyfr, która wyglądałaby szczególnie nieprofesjonalnie.

Webwave – Podsumowanie

WebWave to wszechstronny program do tworzenia witryn internetowych, który będzie dobrze działał, jeśli masz jakieś wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu witryn internetowych. Jego interfejs jest stosunkowo łatwy w użyciu i możesz zintegrować swoją witrynę z popularnymi aplikacjami innych firm, takimi jak Shopify. Jego darmowy plan zapewnia dostęp do wszystkich funkcji, ale automatycznie generowana subdomena jest okropna, więc naprawdę warto przejść na plan Premium, aby uzyskać niestandardową nazwę domeny i bezpłatny SSL.

30-dniowy okres próbny

Dostępny darmowy plan
Wsparcie techniczne po polsku
Funkcje White Label

Czy ten artykuł był pomocny?

Leave a Reply

Wix

Stwórz darmową stronę WWW dla Twojego biznesu.

Rozpocznij sprzedaż online dzięki najlepszemu na świecie kreatorowi witryn internetowych.